เพลง แอ่วปี๋ใหม่เมือง นิทัศน์ ละอองศรี

ในห้อง 'เพลงไทยสากล' ตั้งกระทู้โดย sam_sbcc, 11 เมษายน 2013.

1. sam_sbcc

sam_sbcc เป็นที่รู้จักกันดี

7 มิถุนายน 2008
    สืบฮีตสานฮอยป๋าเวณีปี๋ใหม่เมือง ขออนุญาตนำเพลง แอ่วปี๋ใหม่เมือง ของคุณนิทัศน์ ละอองศรี ขับร้อง คำร้อง/ทำนอง สนิท ศ. เพื่อร่วมในเทศกาลสงกรานต์ที่กำลังมาถึงด้วยบรรยากาศเพลงคำเมืองมาฝากนะครับ

เพลง แอ่วปี๋ใหม่เมือง
    ขับร้อง : นิทัศน์ ละอองศรี
    คำร้อง/ทำนอง : สนิท ศ.

( สร้อย – พร้อมกัน ) ปี๋เก่าก็ล่วงไปแล้ว ปี๋ใหม่แก้วก็มาฮอดมาเติง ประเพณีปี๋ใหม่เมืองเฮา
    ทั้งหนุ่มเฒ่าเฮาล้วนร่ำเปิง ต่างก็แห่ฟ้อนรำตามเจิง สำราญรื่นเริงร่วมกันเล่นน้ำ

ปี๋แล้วมีทุกข์มีเศร้า พอสิ้นปี๋เก่าเฮาขอลืมมัน ปี๋ใหม่เมืองเฮาสำคัญ กึ๊ดดีม่วนงัน
    สุขสันต์กันไป

ทำบุญปล่อยนกปล่อยปลา ต่างไปสู่วัดวา พากันฟังเทศน์ธรรม ดื่มด่ำผลบุญอุ่นใจ
    ร่วมงานบุญสุนทานอันดี ประเพณีขนทรายทั่วไป ได้แอ่วม่วนใจ๋ได้ผลบุญนำ
    ( สร้อย )

ดำหัวคนเฒ่าคนแก่ คุณป้อคุณแม่เคยเลี้ยงเฮามา ครูตี้อบรมวิชา ขอไปสูมา
    ไหว้สาความดี

ฟังคำตี้เปิ้นปั๋นปอน หื้อเฮาอยู่ถาวร ยืนยาวร่มเย็น เกียรติเด่นสมบูรณ์มั่งมี
    แอ่วกันไปหดน้ำกันไป แห่กันไปขนทรายม่วนดี ร่วมหมู่เฮานี้ตลอดปี๋เฮาจ๋ำ
    ( สร้อย )

[MUSIC]http://palungjit.org/attachments/a.2618860/[/MUSIC]

ไฟล์ที่แนบมา:

แก้ไขครั้งล่าสุด: 14 เมษายน 2023
  2. pporjai

pporjai เป็นที่รู้จักกันดี

ปี๋แล้วมีทุกข์มีเศร้า พอสิ้นปี๋เก่าเฮาขอลืมมัน ปี๋ใหม่เมืองเฮาสำคัญ กึ๊ดดีม่วนงัน
    สุขสันต์กันไป

ร้องคำเมืองได้ม่วนค่ะ คุณแซมมี่ สุขสันต์วันสงกรานต์ปี 2556 สุขภาพแข็งแรงนะคะ

3. KHONGRIT

KHONGRIT เป็นที่รู้จักกันดี

สุขสันต์ปี๋ใหม่เมืองครับ...คุณแซม วันสังขารล่องพรุ่งนี้ ขอให้อายุยืนนับร้อยซาววสาเน้อ.... ​

4. เกตุวดี

เกตุวดี เป็นที่รู้จักกันดี

13 พฤศจิกายน 2008
    สาดน้ำอวยพรให้พี่แซม สุขสันต์วันสงกรานต์ค่ะ สนุกสนานรื่นเริง เบิกบานทั้งกายและใจนะคะ...:d

5. makigochan

makigochan ผู้ดูแลเว็บบอร์ด ทีมงาน ผู้ดูแลเว็บบอร์ด

ม่วนขนาดเจ้า อยากไปแอ่ว ปี๋ใหม่เมืองเจ้า

สวั๋สดี ปี๋ใหม่เมืองเจ้า ปี้น้องหมู่เฮาเจ้า

6. tanaong2011

tanaong2011 เป็นที่รู้จักกันดี

29 สิงหาคม 2011
    สวัสดีปี๋ใหม่เมืองด้วยคนจ้ะ พี่แซม.....
    ม่วนน้อ ม่วนๆๆ.......

7. sam_sbcc

ขอบคุณด้วยความยิ๋นดีครับ และขออวยพรหื้อคุณปอใจ๋ตลอดตึงครอบครัวจงมีความสุขก๋าย สุขใจ๋ ม่วนอ๋กม่วนใจ กึ๊ดสิ่งใดก่อขอหื้อได๋ต๋ามความประสงค์ตวยเน้อครับ..สาตุ

ปี๋เก่าก็ล่วงไปแล้ว ปี๋ใหม่แก้วก็มาฮอดมาเติง ประเพณีปี๋ใหม่เมืองเฮา​

แก้ไขครั้งล่าสุด: 13 เมษายน 2013
  8. makigochan

makigochan ผู้ดูแลเว็บบอร์ด ทีมงาน ผู้ดูแลเว็บบอร์ด

ปี๋ใหม่เมือง
    เฮาก็มาถึงแล้วน่อ
    ดำหัวแม่ป้อ
    ป้าลุง อุ้ยเฮาดีกว่า
    ประเพณี บ่าเก่า ของเฮาสืบมา
    เข้าวัดเข้าวา ตักบาตรทำบุญ
    กำสะหลุง ใส่ข้าวตอกดอกไม้
    ฮื้อเปิ้นได้ชื่นใจ๋ ที่หมู่เฮาฮู้คุณ
    เทวะบุตร
    เทวดาเปิ้นมาอุดหนุน
    อันการทำบุญตึงบ่มีวันปุดตืน
    เปิ้นปั๋นพร เฮาก็ยกมือไหว้
    เย็นอกเย็นใจ๋ อายุมั่นขวัญยืน
    อยู่ดีกิ๋นดี ตึงยามนอนยามตื่น
    ใจ๋บานใจ๋ชื่น ปันใหญ่ปันสูง
    .ปี๋ใหม่เมือง
    เฮาก็มาถึงแห๋มแล้ว
    งามตึงดอกแก้ว
    งามตึงดอกหางนกยูง
    ชุดผ้าเมือง เฮาก็พากันนุ่ง
    กำขันสะหลุง
    น้ำส้มป่อยไปดำหัว

เปิ้นปั๋นพร เฮาก็ยกมือไหว้
    เย็นอกเย็นใจ๋ อายุมั่นขวัญยืน
    อยู่ดีกิ๋นดี ตึงยามนอนยามตื่น
    ใจ๋บานใจ๋ชื่น ปันใหญ่ปันสูง

.ปี๋ใหม่เมือง
    เฮาก็มาถึงแห๋มแล้ว
    งามตึงดอกแก้ว
    งามตึงดอกหางนกยูง
    ชุดผ้าเมือง เฮาก็พากันนุ่ง
    กำขันสะหลุง
    น้ำส้มป่อยไปดำหัว

แก้ไขครั้งล่าสุด: 12 เมษายน 2013
  9. sam_sbcc

ขอบคุณครับ ปี๋ใหม่วันสังขารล่องวันตี้ 13 เมษายน ปี๋นี้ก่อขอหื้อคุณคงฤทธิ์จงมีความสุขมีเงินทองเหลือใช้และสุขภาพแข็งแรงตวยเน้อครับ...ขอหื้ออายุยืนนักๆ เอาสักร้อยซาวห้าปี๋ก่อปอแระ...อิอิ

[MUSIC]http://palungjit.org/attachments/a.2618860/[/MUSIC]
    ทั้งหนุ่มเฒ่าเฮาล้วนร่ำเปิง ต่างก็แห่ฟ้อนรำตามเจิง สำราญรื่นเริงร่วมกันเล่นน้ำ

แก้ไขครั้งล่าสุด: 24 สิงหาคม 2013
  10. ลุงแมว

ลุงแมว เป็นที่รู้จักกันดี

19 มิถุนายน 2005

สุขสันต์ปีใหม่นะคร๊าบบบพี่แซม ^^

11. kasemt

kasemt Seanet Operator at thi empress hotel chiangmai

สุขสันต์วันสงกรานต์ครับ คุณแซม แวะมาเยี่ยมครับ

12. green_apple

green_apple เป็นที่รู้จักกันดี

เพลงรื่นเริง สนุกดีจ้า สวัสดีพี่ใหม่ไทยนะคะลุงแซม
    สุขสดชื่น ทั้งใจ กาย สุขภาพแข็งแรง ๆ ค่ะ ^^

13. sam_sbcc

ขอบคุณครับ ขออวยปอนหื้อน้องเกตุวดีจงมีความสุขก๋ายสุขใจ๋เย็นใจ๋ม่วนใจ๋ ป๊นเคราะห์ป๊นภัยอันตรายตังหลาย มีสุขภาพแข็งแรงร่ำรวยเงินตองตวยเน้อครับ..สวัสดีปี๋ใหม่

ปี๋แล้วมีตุกข์มีเศร้า ปอเสี้ยงปี๋เก่าเฮาขอลืมมัน ปี๋ใหม่เมืองเฮาสำคัญ กึ๊ดดีม่วนงัน สุขสันต์กันไป

แก้ไขครั้งล่าสุด: 13 เมษายน 2013
  14. sam_sbcc

ยิ๋นดีตวยครับ สาหวัดดีปี๋ใหม่เมืองบ้านเฮา ขอหื้อมีความสุข แอ่วม่วนๆเน้อครับ

ทำบุญปล่อยนกปล่อยปลา ต่างไปสู่วัดวา พากันฟังเทศน์ธรรม ดื่มด่ำผลบุญอุ่นใจ

15. sam_sbcc

ขอบคุณครับ สาหวัดดีปี๋ใหม่ตวยครับ ขอหื้อน้องอ๋องมีความสุข มีสิ่งตี้ดีงามเข้ามาในวันปี๋ใหม่เมือง แอ่วกั๋นม่วนๆในวันสงกรานต์เน้อครับ

ร่วมงานบุญสุนทานอันดี ประเพณีขนทรายทั่วไป ได้แอ่วม่วนใจ๋ได้ผลบุญนำ

แก้ไขครั้งล่าสุด: 14 เมษายน 2013
  16. sam_sbcc

ขอบคุณครับน้องมากิตี้แนะนำเพลงดำหัวปี๋ใหม่ เพลงนี้อ้ายแซมฮ้องไว้เมินแระขอถือโอกาสเอามาหื้อน้องมากิได้ฟังกั๋นพ่องเน้อครับ..อิอิ

http://palungjit.org/threads/เพลง-ดำหัวปี๋ใหม่-นิทัศน์-ละอองศรี.234369/

ดำหัวคนเฒ่าคนแก่ คุณป้อคุณแม่เคยเลี้ยงเฮามา ครูตี้อบรมวิชา ขอไปสูมาไหว้สาความดี

แก้ไขครั้งล่าสุด: 14 เมษายน 2013
  17. sam_sbcc

ขอบคุณครับน้องแคท ขอหื้อมีความสุขในวันปี๋ใหม่เมืองตวยเน้อครับ

ฟังคำตี้เปิ้นปั๋นปอน หื้อเฮาอยู่ถาวร ยืนยาวร่มเย็น เกียรติเด่นสมบูรณ์มั่งมี

18. makigochan

ขอบคุณจ้าดนักเจ้า พี่sam_sbcc

ตี้เอาเพลงมาลงฮื้อ มากิขอนุญาต ดาวน์โหลดเพลงตึง 3 เพลง

ที่พี่sam_sbccฮ้อง ไปเก๋บไว้ฟังเน้อเจ้า...

19. sam_sbcc

สวัสดีครับคุณเกษมหายไปนานนะครับ เมื่อไหร่จะได้ฟังเสียงของคุณเกษมอีกครับ ขอให้มีความสุขและสุขภาพแข็งแรงในวันสงกรานต์ ขอบคุณครับ

ต่างก็แห่ฟ้อนรำตามเจิง สำราญรื่นเริงร่วมกันเล่นน้ำ

20. ดอกใบบุญ

ดอกใบบุญ เป็นที่รู้จักกันดี

สุขสันต์วันสงกรานต์จ้าพี่แชม...
    เพราะมากเลยจ้า...