บ่ตายอ้ายคงบ่เซาเจ็บ (ไอดิน อภินันท์)

ในห้อง 'เพลง ลูกทุ่ง-เพื่อชีวิต' ตั้งกระทู้โดย sansky9, 4 กันยายน 2014.

1. sansky9

sansky9 เป็นที่รู้จักกันดี

ที่นครนายกยังหาซื้ออัลบัมนี้ของไอดินไม่ได้เลยครับ :'(

[​IMG][MUSIC]http://palungjit.org/attachments/a.3254884/[/MUSIC]

เนื้อเพลง : บ่ตายอ้ายคงบ่เซาเจ็บ
    ศิลปิน : ไอดิน อภินันท์

น้ำตาของอ้ายตั้งท่าสิไหล
    เมื่อเจ้าโทรถามข่าวใจเป็นจั่งได๋แน่
    ถึงเลือกคนใหม่ควง ก็ยังเป็นห่วงคนแพ้
    อยากเห็นบาดแผลใจอ้ายหายดี

ขอบคุณ ที่เจ้ายังคิดฮอด กัน
    แฟนเก่าจั้งอ้ายตื้นตันหัวใจอีหลี
    อ้ายบ่ดี ขึ้นเลยลืมเจ้าบ่ได้สักที
    แต่ละวันต้องมีสิ่งคอยสะกิดใจ

* ออกไปใสผู้ใด๋กะถาม คนเค้ยมานำดีๆไปใส
    อักอยู่เฮือนฟังเพลงปลอบใจกะได้ยินเพลงเจ้าชอบฟัง
    กินข้าวแลงหรือยามสินอน กะคิดฮอดตอนเจ้าอยู่ข้างๆ
    นั่งอยู่ดีๆบ่ได้คึดหยัง กะยังคิดเรื่องเจ้าจนได้
    คันเป็นแบบนี้ต่อไป บ่ตายอ้ายคงบ่เซาเจ็บ

** เว้าให้ให้ฟังว่าอ้ายเป็นอยู่จั่งใด๋
    บ่ได้ขอความเห็นใจให้เจ้ากังวล
    ถ้าฮักคนอื่นเป็นคงเห็นความสุขอีกหน
    แต่วันนี้เจ้ายังเวียนวนอยู่ในใจอ้าย
    ซ้ำ (*)
    (บ่ตาย อ้ายคงบ่เซาคิดฮอด)

ไฟล์ที่แนบมา:

แก้ไขครั้งล่าสุด: 4 กันยายน 2014
  2. ษิตา

ษิตา ผู้ดูแลเว็บบอร์ด ผู้ดูแลเว็บบอร์ด

6 มิถุนายน 2006
    กระทู้เรื่องเด่น:
    1,230
    อกหัก รักคุด เจ็บช้ำน้ำใจ...
    แนวนี้ แนวพี่สันจริงๆเลยค่ะ
    แวะมาฟังพร้อมกำลังใจ สบายดีนะคะพี่สัน

3. VeggieGuy

VeggieGuy เป็นที่รู้จักกันดี

15 ธันวาคม 2007
    แถวขอนแก่นก็หาไม่ได้เหมือนกันครับ
    (เอ๊ะ หรือเพราะไม่ได้หา 555)
    ซื้อตรงจากคนร้องเลยครับ หน้าแฟนคลับเฟสบุ๊คไอดินครับ

4. ดอกใบบุญ

ดอกใบบุญ เป็นที่รู้จักกันดี

ม่วนจ้าอ้ายสัน เพลงของไอดิน
    มักเพลงอินแฮงจ้า ม่วนๆ

5. tanaong2011

tanaong2011 เป็นที่รู้จักกันดี

29 สิงหาคม 2011
    สวัสดีครับคุณสัน
    เสียงใสเหมือนเดิมเลยครับ
    มาพร้อมกำลังใจและมิตรภาพกองโต....

6. Thep Tavada

Thep Tavada เป็นที่รู้จักกันดี

10 กุมภาพันธ์ 2012
    นักร้องยอดนิยมประจำพลังจิต นานๆได้ฟังผลงานเพลงใหม่ เสียงยังสดใส
    ตาบแบบฉบับเหมือนเดิมนะครับ วันนี้ว่างๆ มานั่งฟังเพลงร้องเพลง และฟัง
    เพลงนักร้องคุณสันต์ พลังจิต อิอิ เสียงนุ่มนวลเหมือนเดิมครับผม

7. pporjai

pporjai เป็นที่รู้จักกันดี

ดนตรีน้องสันนี่เพราะทุกเพลงเลยนะ..
    เป็นเสียงคุ้นเคยมาก ๆ ..
    รักเขาก็วนเวียนคิดถึงเขาอยู่มิวายเนอะ